• pl
  • en
  • de

Technologia

W wypadku budowy domów modułowych produkcja  odbywa się na hali produkcyjnej lub miejscu wyznaczonym przez klienta. Dzięki temu, iż większość budynków lub ich części jesteśmy w stanie wykonać na hali produkcyjnej, nie jesteśmy uzależnieni od warunków pogodowych, a nasze produkty w stanie prefabrykacji nie są narażone na szkodliwe czynniki zewnętrzne jak wiatr, deszcz i wilgoć. Daje nam to możliwość skrócenia czasu produkcji do zaledwie kilku tygodni. Prefabrykacja obejmuje przeważnie cały budynek, sporadycznie większe moduły zostają przygotowywane osobno i łączenie ich odbywa się na miejscu docelowym. Przeważnie jednak nasze produkty są wykończone pod klucz i dopiero wtedy transportowane na miejsce docelowe. Nasze domy składają sie ze ścian złożonych z kilku warst (od 4 do nawet 15), tak aby osłonić konstrukcje , która ma służyc naszym klientom przez pokolenia.

Bazą często używaną w naszej technologii w budownictwie domów letniskowych są samonośne ramy stalowe wyposażone w ośki i koła do transportu wewnętrznego. Ramy te wykonywane są z wysokiej jakości stali zabezpieczonej antykorozyjnie. Wykonywane na wymiar przez specjalistów. Budowę każdego budynku werfikujemy najpierw z doswiadczonym konstruktorem, w celu dobrania i dostosowania właściwych komponentów ochronnych jak również w celu uniknięcia jakichkolwiek błędów konstrukcuyjnych. Do budowy szkieletów niezależnie od przekroju zawsze używamy tarcicy 4-stronnie struganej o wilgotności do 18%. Drewno to pochodzi w dużej mierze z krajów skandynawskich i spełnia najwyższe normy drewna konstrukcyjnego (drewno KVH lub KRN). Korzystamy również z materiałów niedostępnych na rynku europejskim w celu stworzenia lepszych rozwiązań wykorzystywanych do tej pory przez krajowych i europejskich budowniczych. Ściany wykonane warstwowo i połączone we właściwy sposób przez wykalikowanych w tej dziedzinie fachowców tworzą warstwę wodo-ognio-owadoodporną. Wystarczy niewłaściwe skomponowanie lub nałożenie materiałów, aby budynek nie spełnił swej funkcji. Doświadczenie oraz znajomość materiałów dają gwarancję na budynek wielopokoleniowy i bezpieczny. Tak przygotowana konstrukcja szkieletowa jest pokrywana obiciem elewacyjnym zewnętrznym, zależnie od życzeń Naszych klientów: panelami sidingu spienionego producentów zagranicznych, boazerią drewnianą bądź technologią tradycyjną tj. tynk, płytka klinkierowa. Rodzaje pokryć dachowych: blachodachówka, dachówka ceramiczna oraz inne dostępne na rynku. Budynki wykonujemy również na stopach fundamentowych oraz cokole (podmurówce) w zależności od wielkości lub dokonanego wyboru przez naszego  klienta.

Domy Tradycyjne/Murowane

Wykonywane od pokoleń metodą tradycyjną z wybranych przez inwestora materiałów budowlanych.Na podstawie projektów naszej firmy jak również projektów indywidualnych.


Stolarka okienna:

  • używamy stolarki okiennej znanych polskich producentów o profilu pięciokomorowym w okuciach firm niemieckich i austriackich. Najczęściej stosowanymi jest stolarka okienna PCV  lub z drewna twardego merbau, meranti.

Instalacje:

  • nasze domki wyposażone są w instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne, wykonywane przez wyspecjalizowane firmy współpracujące z nami
  • każda z wykonanych instalacji według projektu branżowego posiada certyfikaty i dokumentację techniczną
  • instalacja grzewcza – najczęściej stosowanym jest kocioł dwufunkcyjny gazowy lub elektryczny, możliwość zastosowania kolektorów słonecznych.

Wykończenia wnętrz:

  • każdy szczegół jest bezpośrednio ustalany z klientem, rodzaje pokryć , ich kolorystyka oraz struktura
  • w standardzie domki są wykończone w panelach ,tynku oraz płytkach ceramicznych
  • rodzaje pokryć podłogowych to wykładziny winylowe, panele podłogowe bądź też płytki ceramiczne

Wyposażenie:

  • spółka DEPSAN proponuje także pod tym względem pełną ofertę, od projektów po zabudowę kuchni, łącznie z osprzętem AGD, szafy wnękowe, wyposażenia sypialni, łazienek oraz opcje zabudowy tarasów i ogrodów letnich

Projekty indywidualne:

Wykonujemy również budynki, domki, pomieszczenia innego przeznaczenia na podstawie rysunków wstępnych wykonanych przez naszych klientów. Mozliwość aranżacji każdego indywidualnego projektu razem z nami jest możliwa. Modyfikacje proponowanych przez nas domów możliwe -bez dodatkowych opłat (układu pomieszczeń, kubatury, nachyłu dachów itp.)

Zapytaj już dziś o kompletną ofertę na Twój wymarzony domek.
info@depsan.pl

Producent domków DEPSAN Sp. z o.o. ul. Głogowska 31/33, 60-702 Poznań, tel. 61 646 77 11, kom. 667 365 906
realizacja: Studio Fabryka